Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Novembrová dávka kultúry

Novembrová dávka kultúry

Nový semester je už v plnom prúde, prvé zápočty sú už za nami a práve nastal najlepší čas aspoň na chvíľu si oddýchnuť od nekonečného učenia.  Či už si tento článok práve čítaš z tej najnepohodlnejšej „intrákovej“ stoličky, alebo práve sedíš v pohodlí mäkkého gauča svojho domova, rozhodli sme sa ti priniesť skvelé tipy na strávenie voľného času trochou kultúry v Mestskom Divadle Žiliny.

NOVEMBROVÝ PROGRAM JE PLNÝ ZAUJÍMAVÝCH EVENTOV

Tento mesiac má pre teba Mestské Divadlo pripravenú nielen osvedčenú klasiku, ale taktiež zopár zaujímavých eventov ktoré sa zas tak skoro nebudú opakovať. A práve preto sme vybrali tie najzaujímavejšie, aby sme ti o nich mohli povedať niečo viac.

IDIOT

Ako hosť žilinského divadla sa tento mesiac predstaví Divadlo ASTORKA Korzo ´90 prinášajúc ďalší z veľkých príbehov svetovej literatúry. Režisér Miroslav Krobot vytvoril podľa románu F. M. Dostojevského svet zaujímavých postáv, svet, kde nechýba vášnivá láska, vášnivá žiarlivosť ani vášnivá nenávisť. Do tohto prostredia vstupuje výnimočný mladý muž, zvláštne vnímavý, dobrý a prívetivý ku všetkým naokolo. Je však možné, aby tu zavládla harmónia, všeobecná láska a dobrota? V hereckom zoskupení sa môžeš tešiť na tých najznámejších hercov medzi ktorými nebudú chýbať komici Lukáš Latinák, Marián Miezga, Juraj Kemka, Róbert Jakab spolu s hercami ako Marián Labuda ml. či Anna Šišková.

Herecké obsadenie predstavenia Idiot
Herecké obsadenie predstavenia Idiot

3T V DIVADLE

Majstri situačného a improvizačného divadla „Tri Tvorivé Tvory“  ̶  Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Púchovský a Stanislav „Stanley“ Staško prídu opäť na domáce divadelné dosky. Každé z predstavení tohto tria je nová a nepredvídateľná divadelná improvizácia, spoločné dobrodružstvo hercov a divákov, cesta do krajiny fantázie a temných zákutí ľudskej predstavivosti, kde neplatia žiadne obmedzenia, skrátka je to premiéra a derniéra zároveň! Diváci si v sebe po každom vystúpení zanechávajú neopakovateľný zážitok z tvorivého procesu a vzniku predstavenia priamo pred ich očami.

LEN TAK…  –  Nielen pre nadšených folkloristov

Na koniec spomenieme Žilinský folklórny súbor Rozsutec, ktorý majstrovsky prezentuje prekrásny slovenský folklór, pričom svojim širokým repertoárom pokrýva takmer celé územie Slovenska. Tento rok uvádza nový projekt spolupráce s úspešnými umeleckými telesami v programe „Len tak…“.  Prečo „len tak“  nespojiť dve príťažlivé telesá a neukázať divákom nezvyčajné spojenie rôznych štýlov a žánrov? Tentokrát sa miestny folklórny súbor rozhodol spojiť sily so skupinu Balkansambel, zoskupením slobodomyseľných muzikantov. Spojenie folklóru a balkánskych rytmov znie veľmi zaujímavo a pravý fanúšik ľudových nôt, ktorý sa medzi našimi čitateľmi iste nájde, by si toto vystúpenie určite nemal nechať ujsť.

Pokiaľ ťa naša ponuka nezaujala, na stránke divadla na teba čakajú ďalšie podujatia či už vo forme divadelných predstavení, koncertov alebo talkshow. Tak neváhaj, rezervuj si lístky, pozvi zopár kamošov a nakoniec si uži príjemný večer s trochou kultúry.