Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Nenechajte si ujsť festival elektronickej a tanečnej hudby

Nenechajte si ujsť festival elektronickej a tanečnej hudby

Fanúšikovia elektronickej tanečnej hudby a festivalovej pohody sa stretnú 21. až 22. júna 2019 na Edmanii. Jeden z najobľúbenejších festivalov sa bude opäť konať v Trenčíne. Nám sa podarilo spojiť s Monikou Jurigovou, produkčnou festivalu, ktorá nám ochotne zodpovedala dané otázky.

Ako už vieme, Edmania má medzi mnohými ľuďmi úspech. Prečo je podľa vás tomu tak?                                                                                                                         

Edmania je jediný mainstreamový festival elektronickej hudby na Slovensku. Keď prídete ako návštevník, hneď zistíte, že ten festival je robený s láskou k hudbe, a v prvom rade s myšlienkou, ako by sa mohli jeho návštevníci najlepšie a najpohodlnejšie zabaviť. Neviem, či by som už hovorila o úspechu. Na Slovensku sme ešte často prehliadaný festival. Mnoho ľudí o nás nevie, alebo má veľmi mylné predstavy o tom, ako to na festivale je.

Aká bola počiatočná myšlienka vzniku Edmanie, a ako tento celý proces prebiehal?                                                                                                                               

Ja som bohužiaľ pri zrode festivalu nestála, ale viem, že organizátorov to stálo veľké úsilie. Začalo to malou akciou v hale výstaviska v Trenčíne a rozrástlo sa to na dvojdňový open air. Jednou z najkomplikovanejších vecí bolo booknuť zahraničné mená na Slovensko a nájsť si spôsob organizácie.

Tento rok bude mať festival tématický charakter. Témou bude obľúbená rozprávka Alica v krajine zázrakov. Mohli by ste nám k tomu prezradiť viac?                                                                                                                                      

Dlho sme rozmýšľali, ako by sme mohli priniesť do festivalu niečo nové a zábavné. Chceli sme EDManiakov trochu dostať do rozprávky, a preto sme si vybrali práve Alicu v krajine zázrakov. Dúfame, že sa nám podarí prekvapiť a potešiť všetkých, ktorí prídu do skutočného sveta zázrakov v rytme elektronickej hudby.

Na ktorých slovenských či zahraničných interpretov tanečnej a elektronickej hudby sa môžu fanúšikovia tento rok tešiť?                       

Tento rok máme skutočne silný line up. Je tam až niekoľko mien z TOP 20 DJ Mag. Najväčšou hviezdou, a asi najviac mainstream bude určite Afrojack, ktorého ľudia môžu poznať aj zo Slovenských rádií. Ďalšími veľkými menami sú WW, Coone, Ryan Marciano & Sunnery James, Ummet Ozcan a mnohí iní zahraniční, ale aj slovenskí a českí DJi.

Prebiehajú voči návštevníkom aj nejaké opatrenia v rámci bezpečnosti? Na mysli máme napríklad prehliadku.                                                                        

Samozrejme. Bezpečnosť návštevníkov berieme veľmi vážne. Sme vďační policajnému zboru a hasičom, ktorí nám už od príjazdovej cesty pomáhajú. V areáli máme samozrejme SBS, ktorá pri vchode prehľadáva a kontroluje návštevníkov, aby sa do areálu nedostali žiadne nebezpečné predmety.

Atmosféra festivalu býva nasýtená dobrou náladou. Aký je to pocit, keď vidíte, ako sa ľudia na festivale naozaj bavia a užívajú si hudbu? Povedali ste si už niekedy, že: Áno, to čo robíme má zmysel?                                        

Skvelá otázka. Keď sa ľudia na našom festivale zabávajú, tak si skôr povieme: Áno, stálo to za všetku tú drinu, nervy a vybavovačky. Ako som už spomínala, tento festival sa robí pre jeho návštevníkov. Takže najväčším ocenením je pre nás to, keď vidíme, že ľudia z festivalu odchádzajú s úžasnými spomienkami.