Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Jarné festivaly

Jarné festivaly

Máš rád festivalovú atmosféru, kde si obklopený priateľmi, hudbou a dobrou náladou? Nevieš sa dočkať, kedy skončí semester, aby si si mohol vychutnať leto plnými dúškami? Prinášame ti zopár festivalov, ktoré si môžeš užiť ešte počas semestra a odreagovať sa pred skúškovým obdobím.

Malý Dobrofest
Tento festival sa koná 22. 03.2019 v Trnave na počesť vynálezcu Johna Dopyera, ktorý vynašiel rezofonickú gitaru. Napriek tomu, že John Dopyera bol rodený slovák, rezofonická gitara je pokladaná za americký ľudový nástroj. Program a výber hudobníkov býva na tomto festivale naozaj pestrý. Ak máš v obľube žánre ako country alebo blues, hor sa na Malý Dobrofest.

Drumfest Slovakia
Ak si fascinovaný bicími nástrojmi, tak Drumfest je určený priamo pre teba. Tvoje uši potešia vystúpenia špičkových bubeníkov z rozličných miest Európy. Ako napríklad KAZ RODRIGUEZ z Veľkej Británie a DAN MAYO z Izraela. Okrem toho sa pokocháš aj výstavou bubnov a činelov. Drumfest môžeš zažiť 06.04.2019 v Pezinku.

    

Majáles Prešov 2019
UNIPO FEST je názov, pod ktorým môžeš tento Majáles poznať. Koná sa 24.04.2019 v Prešove a stal sa akýmsi vstupom do festivalovej sezóny v Prešovskom kraji. V areály Prešovskej univerzity vystúpia mená ako Gleb, Majk Spirit a kapely Horkýže Slíže či Helenine oči. Program zakončí Ben Cristovao. Pokiaľ sa chceš naladiť na letnú festivalovú sezónu, Majáles je tým pravým miestom pre teba.

     

Lábsky Majáles
27.04.2019 sa môžeš tešiť na tretí ročník celodenného festivalu v obci Láb, ktorá je vzdialená 30 km od Bratislavy. Z pódia budú znieť najlepšie slovenské rockové skupiny, ako Desmod, Polemic, Inekafe a Zoči Voči. Program osviežia aj skupiny Roger Out a Rammstein Revival. Ak máš dušu rockera, neváhaj a zúčastni sa tohto festivalu.

Jarné Bratislavské Jazzové Dni
Dvojdňový festival plný jazzovej hudby. Koncerty sa budú konať v klube Ateliér Babylon. Prvý bude 15.04.2019 a na pódium zavíta spolu s kapelou jazzový hudobník Alfa Mist z Londýna. Druhý koncert sa uskutoční 25.04.2019 a o nezabudnuteľnú hudobnú atmosféru sa postará skupina The Stanley Clarke Band. Máš sa načo tešiť.