Práve hráme:
Počúvaj RÁDIO X
Sleduj RÁDIO X

Festival SYNTHFEST SLOVAKIA 2019

Festival SYNTHFEST SLOVAKIA 2019

Súčasní hudobní producenti zo Slovenska i z okolitých krajín vystúpia na festivale s celým spektrom hudobných štýlov so zameraním na aktuálne a moderné hudobné témy. Ako zvyčajne, novinky zo sveta zvukov a hudby predstavia svetové renomované značky syntezátorov a elektronických hudobných nástrojov.

19.10.2019 sa uskutoční druhý ročník jedinečného celovečerného hudobného festivalu v Bratislave v klube HOPKIRK (v budove bývalej YMCA). Festival je vyvrcholením činnosti združenia SYNTH SLOVAKIA. Je orientovaný na prezentáciu domácej i zahraničnej elektronickej syntezátorovej hudby a popularizáciu syntezátorových hudobných nástrojov a tvorby na Slovensku.

Minulý ročník 2018 bol kompletnou prehliadkou tradičnej elektronickej tvorby na Slovensku od 80. rokov až po súčasnosť.

Téma tohto roku 2019 je prehliadka súčasných aktívnych hudobných projektov v širšom rámci, ktoré presahuje hranice hudobných štýlov i krajín. Počínajúc klasickou synth-pop tvorbou, cez moderné a experimentálne štýly, až po trendový retro synthwave. Okrem domácich producentov GRAWLIX a THE SILENCE vystúpia naživo aj viacerí pozvaní hudobní hostia z okolitého zahraničia.  Skupina BLACK NAIL CABARET z Maďarska, ZAGAMI JERICHO z Česka a FAVORIT89 z Poľska.

Na festivale sa už tradične predstavia viacerí predajcovia a distribútori hudobných nástrojov renomovaných svetových značiek. Predstavia celé spektrum fantastických noviniek i retro elektronických hudobných nástrojov, ktoré sa budú dať vyskúšať a v rámci tomboly aj vyhrať.

Festival sa začína o 17:00 výstavou a prezentáciou syntezátorov. Vrátane workshopov a jednotlivých neoficiálnych podporných hudobných vystúpení.

Hlavný hudobný program sa uskutoční v čase od 20:00 do 01:00 rána. Nasledovať bude žrebovanie tomboly a afterpárty v štýle synthwave až do rána.

SYNTHFEST SLOVAKIA aj tento rok ponúka bohatý, hudobný program. Široké spektrum hudobných štýlov. Zahraniční hostia. Prehľad o novinkách zo sveta nových elektronických zvukov a syntezátorov. Fantastická tombola o hodnotné ceny. Symbolické vstupné a párty až do rána. Jedinečný celovečerný hudobný zážitok na Slovensku.

(Organizačný tím: Róbert Herceg, Juraj Remenár, Radomír Remenár)

Zdroj: SYNTH SLOVAKIA